Dofus Online TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dofus Online TR

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

dofusdaki bazı ırkların özellikleri

2 posters
YazarMesaj
simbin-tr
Üye
Üye

Erkek
Dofus Adınız : Simbin-Tr
Dofus Karakteri : Cra
Dofus Server : Rosaldayım gelinde kasak
Dofus Lwl : Lwlim 50 oldu xD
Dofus Guild : Punk 'idi şimdi The Dial
Güç :
dofusdaki bazı ırkların özellikleri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100dofusdaki bazı ırkların özellikleri Right_bar_bleue

dofusdaki bazı ırkların özellikleri Empty
MesajKonu: dofusdaki bazı ırkların özellikleri   dofusdaki bazı ırkların özellikleri Icon_minitimeCuma Kas. 27, 2009 11:04 am

Cralardan(kendi çarımdan) başlıyım.
Cralar STR İNT ve AGİ olmak üzere 3 şekilde kasılır.
Str cralar punivite arrow(sanırım) ile saldırır ama hafife almayın çok güçlüdür 250 indirebiliyor.PvP de çok iyidirler eğer karşınızdaki rakip uzun menzilli atış yapmıyorsa (cra değilse) range yemenize gerek yoktur.

Agi cralar başka agi cralar hariç herkezin korkulu rüyasıdır.Özellikle bontalar PvP'de yenilmiyolar.Sacrilerin agi cralara hiç şansı yok çünkü agi cra skili hem engele çarpamadan gidiyo böylece hem range arttırıo hemde kaçıo Sacriler yaklaşamadığı için PvP'yi cralara açmak (sacriler için) büyük aptallık olur (bana denk geldi xD).

İnt cralar cra ırkının en güçsüzü denilebilir.Fakat str cralarla aynı güçte denilebilir.
Not:Burning arrow güncelleme sonrasında çok güçlendi.90 lwl'de gelen alan büyüsünü tavsiye ediyorum.

Ecaflipler.
Baya kumarbazlar kendisi clown ama olsun severim keratayı.Tamamen şansa dayalı ve çok garip 3 lwlde 60 vururken 15 lwlde 20 can verebiliyor.Yani hem avantaj hem dezavantaj.Ecalar int str ve agi kasılır düşünmeden str kasmanızı öneririm

Sramlar.
Görünmezlik speli 3 lwle gelince bayağı güçlendiler.
Taktik:Görünmez olun, 3 tricky trap atın (mass trap açıksa onu koyun) böyle trapları dizerek etrafını dolayın, kendinizi kopyalayın kopyanız adama doğru gidecek mayınlar patlayacak canı baya düşecek.
Taktik notu:Adam yanınıza geldiği zaman mayın koyup itmeyin, itip mayın döşeyin yararını göreceksiniz

Sadida:
Sadilere söyleyecek bişiyim yok tek başına yeter o dünyaya xD

Enutroflar:
Enutroflar üşenilerek kasılan bi ırktır başlarda çokkk ezik gelebilir ama ileri lwllerde herkezin korkulu rüyası olur enutrofların nasıl kasıldığını bilmiyorum ama sanırsam chance ve str olarak kasılıyor.

Şimdilik güçlüleri sıraladım(Xelorları yazmadım bi tane eksik bırakıyım) drunken Twisted Evil
semih111
Üye
Üye

Dofus Karakteri :
Dofus Server :
Güç :
dofusdaki bazı ırkların özellikleri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100dofusdaki bazı ırkların özellikleri Right_bar_bleue

dofusdaki bazı ırkların özellikleri Empty
MesajKonu: Geri: dofusdaki bazı ırkların özellikleri   dofusdaki bazı ırkların özellikleri Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 11:55 am

Enutroflar konusunda seninle aynı fikirde değilim enutroflar drop yapmak için pp si yüksek tututal bi chardır ama yinede chance ve str kasılabilir fakat bunun için başka bir char kasmanızı öneririm enu kasmak hem zor hemde zahmetlidir spelleri ile arena da soul kesmek yada drop yapmak için idealdir illa da kasıcam siyorsanız scroll ile kasmayı deneyin ama drop için kullanacaksanız sürekli chance verin 100 lvlde living chest ile ve fortune ile chance nizi ve pp nii desteklersiniz.

bide cra hakkında ne yazdın pek anlamadım fakat int cra ırkının en güçsüzü tezini doğru bulmuyorum ama cra int str ve agi hepsini brbr kasarsanız çok mükemmel olur tabi scrola verecek paranız varsa ve zamanınız varsa

str cra 31 den önce güçsüzdidr int cra 31 e kadar en iyi fikirdir 31 de int str destekli bi set giyip 38 ed pres set takabilir 60 da royal gob set hat cloak belt treebots toyal gob ring ve gelano takıp amulet olarak kam austra takabilirsiniz 8 ap ile kasılabilirsiniz 90 da explosive ile gob dungeon gibi orta seviye dungeonlar deneyebilirsiniz sonra rank kasarsınız

dofusdaki bazı ırkların özellikleri
1 sayfadaki 1 sayfası